Aqua test GH/KH

Aqua test GH/KH

Hodnotenie produktu: 4.95/5 (44x)

Vaše hodnotenie:

Aquatest GH-KH je súbor dvoch testov na meranie tvrdosti (GH) a karbonátu (CH). Stanovenie je jednoduché a presné. Výsledok sa odčíta v stupňoch nemeckej tvrdosti (° d). Objem činidiel GH a CH umožňuje určiť približne 2x300 ° d.

6,24 € s DPH

5,20 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: ZOOLEK

Aquatest GH-KH sa používa na stanovenie všeobecnej (GH) a uhličitanovej (KH) tvrdosti vody s presnosťou 1 stupňa nemeckej (° n). Metóda stanovenia v oboch testoch spočíva v pridaní činidla (s presným spočítaním kvapiek) na vzorku odmeranej vody. Koniec reakcie je indikovaný zmenou farby špecifikovanou v priloženej norme. Objem činidiel GH a KH umožňuje stanovenie asi 2x300 ° n.

Zloženie súpravy:
- 2 fľaše s reagenciami
- vzor zmeny farby
- skúmavka
- striekačka
- inštrukcie

Prečo je potrebné zmerať tvrdosť vody?

Všeobecná tvrdosť je obsah vápnika a horčíka vo vode. Majú významný vplyv na životné procesy organizmov, okrem iného priepustnosť bunkových membrán, osmotický tlak, biochemické transformácie. Karbonátová tvrdosť (alkalita) je mierou kyslosti vody a schopnosťou stabilizovať pH. Alkalita je spôsobená najmä prítomnosťou hydrogenuhličitanov vápenatých a horečnatých a v niektorých vodách aj prítomnosť uhličitanov a hydrogenuhličitanov sodných a draselných.

Postup GH:

Do pripravenej flaštičky pridáme striekačkou 5 ml meranej vody.Po kvapkách pridávame činidlo GH: tvrdosť vašej vody bude,ak sa meraná voda vo flaštičke sfarbí na tmavozelenú farbu.Počet kvapiek činidla,ktoré ste pridali budú výsledkom tvrdosti vody v nemeckých stupňoch tvrdosti.Napríklad,ak sa vám po 5 kvapkách zmení voda na tmavozelenú farbu ,tak GH vašej vody je 5 GH v nemeckých stupňov.

Definícia
Staršia jednotka na meranie tvrdosti vody.
Stupne tvrdosti vody :
veľmi mäkká = 0 až 4 °nem.
mäkká = 4 až 8 °nem.
stredne tvrdá = 8 až 15 °nem.
tvrdá = nad 15 °nem.

1°=30 microsímens/us

Postup KH:

Do pripravenej flaštičky pridáme striekačkou 5 ml meranej vody.Po kvapkách pridávame činidlo KH: celková tvrdosť vašej vody bude ,ak sa meraná voda vo flaštičke sfarbí postupne na žltú farbu.Počet kvapiek činidla,ktoré ste pridali budú výsledkom vašej KH.Napríklad,ak sa vám po 5 kvapkách zmení voda na žltú farbu ,tak KH vašej vody je 5  KH.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie