Aqua test PHx2

Aqua test PHx2

Hodnotenie produktu: 4.98/5 (47x)

Vaše hodnotenie:

Vysoko kvalitný a presný test.Aquatest pHx2 obsahuje dva roztoky na meranie pH: vo všeobecnosti rozsah 4,5-9,0 s presnosťou 0,5 a presným rozsahom 6,0-8,0 s presnosťou 0,2.

5,76 € s DPH

4,80 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: ZOOLEK

Aquatest pHx2

Aplikácia Aquatest pHx2 slúži na meranie reakcie v celkovom rozmedzí 4,5-9,0 s presnosťou 0,5 a v zúženom rozsahu 6,0-8,0 s presnosťou 0,2. Metóda merania je jednoduchá - do vzorky vody sa pridá niekoľko kvapiek indikátora a indukovaná farba sa porovná s pásmami farebnej škály a číta výsledok.

 

Prečo merať pH?

Voda s vhodnou, pomerne konštantnou hodnotou pH je jednou z najdôležitejších zdravotných podmienok v akváriu.
Väčšina z nich toleruje vodu s pH 6,0-8,0, niektoré však vyžadujú kyslé vody (napr. Kozelce - pH 5,0-6,0), iné alkalické (napr. Cichlidy z afrických jazier - pH 7,8-8,3). Príliš vysoké pH spôsobuje alkalické ochorenie, príliš nízke kyslé. Jeden by sa mal určite vyhnúť významným zmenám pH v krátkom čase.

Ako upravíte pH?

Na úpravu pH vody sa používa AQUACID (zníženie pH - acidifikácia) a AQUALKAL (zvýšenie pH - alkalizácia). Nastavenie pH v akváriu s rybami sa má vykonať postupne pri zriedení prípravku v pomere 1: 100 (20 ml v 2 l vody), kontrola pH pomocou Aquatestu niekoľko hodín po pridaní korekčného prípravku. Spotreba prípravkov závisí od mnohých faktorov, vo veľkej miere od tvrdosti uhličitanov (TwW).

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie