Aquagrower Micro,Macro

6 položiek

Naše výrobky dodajú rastlinám všetky potrebné živiny k zdravému a kvalitnému rastu a pritom nezáleží, či sú v bežnom akváriu, holandskom akváriu a alebo v prírodnej aquascapingové nádrži. Vždy je treba len prispôsobiť dávkovanie podľa štýlu a prevádzky akvária a množstvo a náročnosti rastlín v ňom.

Naše makroprvková hnojivá dodávajú dusík formou dusičnanov a amónnych iónov, ktoré dokážu najmä stonkové druhy rastlín výrazne podporiť. Ďalej potom pridávajú fosforečnany, draslík a horčík.

Mikroprvkové hnojivo neobsahuje žiadnu zložku viazanú na chelát EDTA, pretože táto surovina je stabilný len do pH 6,5 a vďaka tomu je pre mnoho nádrží neefektívne. Existuje taktiež mnoho štúdií dokazujúcich zlú biologickú odbúrateľnosť tohto chelátu a jedinou účinnou možnosťou ako ho dostať z akvária von sú iba výmeny vody. Pri dlhodobom používaní živín viazaných na EDTA môžu nastať problémy pri pestovaní náročnejších alebo citlivejších rastlín. Bohužiaľ sa tento chelát v hnojivách pre akvarijné rastliny používa veľmi často, keďže ide o najbežnejší zložku, ktorá sa hojne používa napr. V poľnohospodárstve.

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie