Protocaps-M 12 kapsúl pre 600L vody

Protocaps-M 12 kapsúl pre 600L vody

Hodnotenie produktu: 4.89/5 (9x)

Vaše hodnotenie:

Protocaps.M 12 kapsúl

5,88 € s DPH

4,90 €

Dostupnosť: Skladom

Zoolek Protocapsl je akvarijné preparát, ktoré pôsobia proti prvokom, baktériám a plesniam.

Kompozícia obsahuje derivát metronidazolu pôsobiaceho proti parazitom (tj z rodu Ichthyobodo, Hexamita, Spironucleus), pôsobí tiež proti améby a baktériám, najmä anaeróbnym, jeho výhodou je ľahká penetrácia do jednobunkových protozoálnych organizmov s veľmi obmedzeným prienikom do tkanív vyšších organizmov, obmedzuje nepriaznivé vedľajšie účinky na ryby. Ďalšie zložky obsiahnuté v prípravku pôsobia ako pomocné látky proti baktériám a plesniam, čím zabraňujú sekundárnym infekciám rýb oslabených a poškodených parazitmi.

Protocaps používané v prípadoch infekcií bičíkovcov, ktoré ovplyvňujú aj vnútorné orgány, ktoré sú často sprevádzané bakteriálnymi infekciami.

Odporúča sa proti tzv dierové nemoci ktorá je spôsobená parazitmi rodu Spironucleus, ktoré útočia najmä na skaláre a terčovce, prejavujú sa ako kožné lézie na hlave naplnené hnisavú látkou. Môže sa použiť aj pri nákaze, pri ktorej sú vystavené africké cichlidy, spôsobené enterickej infekciou bičíkovcov a sekundárnych baktérií.

Používa sa aj na boj proti osióze spôsobené parazitmi Ichthiobodo, čo je hrozbou najmä pre mladistvých a mladých ryby.

Dávkovanie :1kapsula Protocaps-M na 50 l vody

Pred použitím kapsule rozpustite v 0.1L s horúcej vody (40-50 ° C), potom pridajte 0,5L vody z akvária na vyrovnanie teploty a aplikujte.

silno prevzdušňujte

Po 3 dňoch kúry vymeňte vodu 30 až 50% vody a po 5 dňoch kúru opakujte.

Pri používaní lieku nepoužívajte filtre s aktívnym uhlím. 

Náš tip pre liečbu bičíkovcov u terčovcov.Idealne Ph vody pri liečbe je 6 až6,5 Ph.Idealna teplota vody je 33 stupňov po dobu 7 až 14 dní.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie