Protosol 1L 5000L Vody

Protosol 1L 5000L Vody

Hodnotenie produktu: 4.73/5 (40x)

Vaše hodnotenie:

Protosol 1L na 5000L vody

21,84 € s DPH

18,20 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: ZOOLEK

Zoolek Protosol je akvarijné preparát, ktoré pôsobia proti prvokom, baktériám a plesniam.

Kompozícia obsahuje derivát metronidazolu pôsobiaceho proti parazitom (tj z rodu Ichthyobodo, Hexamita, Spironucleus), pôsobí tiež proti améby a baktériám, najmä anaeróbnym, jeho výhodou je ľahká penetrácia do jednobunkových protozoálnych organizmov s veľmi obmedzeným prienikom do tkanív vyšších organizmov, obmedzuje nepriaznivé vedľajšie účinky na ryby. Ďalšie zložky obsiahnuté v prípravku pôsobia ako pomocné látky proti baktériám a plesniam, čím zabraňujú sekundárnym infekciám rýb oslabených a poškodených parazitmi.

Protosol používané v prípadoch infekcií bičíkovcov, ktoré ovplyvňujú aj vnútorné orgány, ktoré sú často sprevádzané bakteriálnymi infekciami.

Odporúča sa bojovať proti tzv dierové choroby je spôsobená parazitmi rodu Spironucleus, ktoré útočia najmä na skalár a terčovce, prejavujú sa ako kožné lézie na hlave naplnené hnisavú látkou. Môže sa použiť aj pri nákaze, pri ktorej sú vystavené africké cichlidy, spôsobené enterickej infekciou bičíkovcov a sekundárnych baktérií.

Používa sa aj na boj proti osióze spôsobené parazitmi Ichthiobodo, čo je hrozbou najmä pre mladistvých a mladých ryby.

Dávkovanie prípravku: 10ml Protosol na 50 l

Pri používaní lieku nepoužívajte filtre s aktívnym uhlím. Po 7 dňoch ošetrení vymeňte vodu (asi 1/3)

Náš tip pre liečbu bičíkovcov u terčovcov.Idealne Ph vody pri liečbe je 6 až6,5 Ph.Idealna teplota vody je 33 stupňov po dobu 7-10 dní.

Odporúčam!

Peter, 17.11.2020 05:46:43

Vrelo odporúčam tento produkt pri liečbe bičíkovcov u terčovcov,za 5 dní som mal ryby k nepoznaniu.Dakujem aj za rady Pán Igor :)

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

  • Filtrax C 500g

    Filtrax C 500g 5ks vrecúšok

    Dostupnosť: Skladom

    7,50 € s DPH

    6,25 €

Prihlásenie