SZAT Clear Water Plants K1 pre 150l - 250l rozmer 13x13cm

SZAT Clear Water Plants K1 pre 150l - 250l rozmer 13x13cm

Hodnotenie produktu: 4.97/5 (86x)

Vaše hodnotenie:

+200gr REGENERAČNÁ SOĽ ZDARMA! Krištáľovo čistá voda! Darček 200g regeneračná soľ

Udržiava "NO3" v rozmedzí 20-30mlg/l-Prevedenie Plants je vhodné pre rastlinné nádrže aj pre BlackWater..Filtračné médium je zašité vodeodolnou niťou v odolnom samočistiacom site.

16,68 € s DPH

13,90 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Szat

sssss

Funguje na báze iontové výmeny.Stručný popis: Křišťálovo čistá voda bez škodlivín, možnosť jednoduchej regenerácie.

 1. Zabezpečuje krištáľovo čistú vodu
 2. Udržuje NO3 v rozmedzí 20-30mlg
 3. Predlžuje interval výmeny vody
 4. Jednoduchá regenerácia až 300x

Náš produkt je prvým predstaviteľom novej generácie filtračných materiálov. Prevedenie plants je vhodné aj pre akváriá tzv. black water. Funguje na báze iontovej výmeny. Z rybích výkalov a nespotrebovanej stravy vznikajú škodlivé látky vo vode. Najnebezpečnejšie látky v akváriu sú amoniak (NH3) a amónné ioni (NH4 +). Tieto nebezpečné látky, ktoré spôsobujú najväčšie problémy na konci prvého týždňa od založením akvária premieňajú neviditeľné užitočné nitrifikáčné baktérie, ktoré spôsobujú prvú premenu (Nitrosomonas) na dusitan (NO2). Do konca budúceho týždňa v dôsledku nitrifikačných baktérií sa mení NO2 na menej nebezpečné dusičnany (NO3) načo spotrebujte veľké množstvo kyslíka. Ak nemajú dostatok kyslíka zlúčeniny sa hromadia rýchlo. Pri dostatku kyslíka sa zlúčeniny hromadia taktiež po nejakej dobe ,preto je nevyhnutná výmena vody. Vďaka schopnostiam SZAT clear wateru sa predlžuje doba výmeny vody v akváriu. Po vložení clear water do hornej časti filtra sa do pár hodín (cca 12hodín)znížia hodnoty NO3 a vaše akvárium dostane krištáľovo čistú vodu. Clear water Vám vydrží vo filtri cca 2 mesiace, potom sa regeneruje v soľnej kúpeli .Výrobca uvádza výdrž až 300 regeneračných cyklov. Výhody clear water: úspora vody, úspora času, krištáľové akvárium bez NO3 (NO3 10mlg / l až 20 mlg / l), zdravé a spokojné ryby. Všetky INFORMÁCIE nájdeme v priloženom letáku (návod) . Tento výrobok sa nedá porovnať s obyčajným selektívnym anexom! Tento výrobok neobsahuje žiadne poznáme škodlivé látky ohrozujúce ryby vodných živočíchov a vodný svet, výrobok nevylučuje žiadne škodliviny.

Regenerácia:Do 1l studenej vodovodnej vody rozpustíme 100 gramov soli,do takto pripraveného roztoku vložíme na 40 minút vrecúško Clear Water.Po uplynutí 40 minút vyjmeme vrecúško a dôkladne premyjeme pod studenou tečúcou vodou a môžeme opätovne použiť.POZOR!!! Na regeneráciu je nutné použiť jedine obyčajnú soľ (NaCl) bez prímesí ako sú jód,kalcium a podobne.Nakoľko tieto látky upchávajú póry filtračného média a znižujú účinok Clear Water.

Zmena sfarbenia media nemá vplyv na je výkon,jeho to prirodzený proces!

Odporúča sa počas nepoužívania udržat ho vo vlhkom stave,uzavretý v plastovej nádobe alebo v sáčku !!!

 

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Regeneračná soľ pre szat clear water 500gr

  NOVINKA

  Regeneračná soľ pre szat clear water original, plants a black water

  Dostupnosť: Skladom

  0,50 € s DPH

  0,42 €

 • Aqua Test NO3

  Aquatest NO3- sa používa na stanovenie obsahu dusičnanov, konečného produktu transformácie...

  Dostupnosť: Skladom

  7,08 € s DPH

  5,90 €

Prihlásenie