Rupice (Enchytraeus Albidus) násada 300ml

Hodnotenie produktu: 5/5 (5x)

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Balenie obsahuje násadu Rupic (Enchytraeus Albidus) v 300ml substrátu.

8,40 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Szat Akvarium Slovakia SRO

  • Túto skvelú živú potravu si viete pestovať doma sami,sú to pôdne dekompozitory (rozkladače) hmoty, živia sa rozkladom rastlinného materiálu.
  • Výhody:Túto živú potravu máte vždy čerstvú po ruke,nezavlečite sňou do akvária žiadne paraziti ani choroby!Ja osobne už roky krmim terčovce.
  • Ich nutričná hodnota je podobná nitenkám, grindalu, či patentkám. Môžeme ich chovať v plastových vedrách s priemerom aspoň 30cm.Ja osobne miešam 50 na 50 rašelinu z obyčajnou zeminou do ktoréj pridám trochu hoblín z dreva.Takto pripravenú pôdu pridám do vedra do výšky cca 10cm a poriadné navlhčím.Pridám násadua začnem prikrmovať za predpokladu neustáleho vlhka v zemine.Je dobré mať založených 4-5 chovov
  • Zdroj potravy pre ne je možné použiť napr. namočené koliečka rohlíka, ovsené vločky, varenú mrkvu, cestoviny, piškóty. Po nasadení násady sa behom 1 mesiaca namnoží dostatočné množstvo. Je vhodné mať  založené viacero násad.Idealny chov je v tmavom chladnom mieste maximalne od 10 do 20 stupňov,nad 24 stupňov Rupice hynú.Ja ich chovám v štandardnéj panelákovej pivnici už niekolko rokov.Výhodou je že potrava nezapácha! 
  • LOV vždý krmim do stredu vedra takže sa zdržujú v blízkosti stredu,3 hodiny pred krmením namočím do vody koliečko piškoty a položím ho do stredu vedra.Rupice vylezú a dám do maléj nádoby,opatrne premyjem studenou vodou a skrmujem.
  • V prípade akýchkolvek otázok ma neváhajte kontaktovať +421907444381

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie